Konstitucijos egzaminas

Spalio 4 dieną visoje Lietuvoje jau 12-tą kartą vyko visuotinė teisinių žinių įvertinimo akcija – Konstitucijos egzaminas. Šiemet atkurtai Lietuvos Respublikai 100 metų. Konstitucijos egzamino laikymas – dovana Jai! LR Teisingumo ministerija kartu su egzamino globėja – Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite pakvietė pasitikrinti Konstitucijos žinias apie valstybės sąrangą, jos valdymą, piliečių teises ir pareigas, taip pat prisiminti ankstesnes Lietuvos Konstitucijas.   Pirmajame Konstitucijos egzamino etape dalyvavo 18 Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos mokinių. Daugiausia atstovų buvo iš 6 ir II gimnazijos klasės. Mokiniai sprendė testą, kurį sudarė 30 uždarų klausimų. Užduotis geriausiai atliko ir į antrąjį etepą pateko Gabija Girdžiūtė ir Saulė Marija Ranonytė. Spalio 18 dieną dalyvaudamos Konstitucijos egzamino antrajame etape jos pademonstruos išsamias Konstitucijos žinias. Merginos turės atsakyti ne tik į testo, bet ir į vieną atvirą klausimą. Atskirose testą sprendusių mokinių kategorijose (5-7 kl., 8-10 kl., 11-12 kl.) bus išrinkta po tris nugalėtojus. Linkime sėkmės!

                                                                                       Istorijos mokytoja Dana Narbutaitytė