Psichologas

Tel. Nr.: +370 604 06007

El. paštas: dalia.zickiene66@gmail.com

MOKYKLOS PSICHOLOGO FUNKCIJOS:

• Konsultuoja psichologinių, asmenybės ir ugdymosi problemų turinčius mokinius, jų tėvus (globėjus, rūpintojus) šių problemų sprendimo klausimais.
  • Įvertina mokinio galias ir sunkumus, raidos ypatumus, psichologines, asmenybės ir ugdymosi problemas ir, bendradarbiaudama su mokinio tėvais (globėjais, rūpintojais) ir mokytojais, padeda jas spręsti.
  • Organizuoja ir veda užsiėmimus, ugdančius mokinių psichologinį atsparumą, lavinančius socialinius įgūdžius, gerinančius mokinių emocinę savijautą.
  • Inicijuoja, rengia ir įgyvendina psichologinių problemų prevencijos programas, padedančias išvengti psichologinių, asmenybės ir ugdymo problemų.
  • Šviečia mokyklos bendruomenę vaiko raidos psichologijos, pedagoginės ir socialinės psichologijos klausimais.

Į PSICHOLOGĄ MOKYTOJAMS AR TĖVAMS PATARTINA KREIPTIS PASTEBĖJUS:

• ​elgesio ir emocinius sunkumus (dirglumas, verksmingumas, nerimas, baimės, stiprūs pykčio protrūkiai, nepaklusnus, agresyvus elgesys, emocijų valdymo sunkumai ir pan.);
  • bendravimo su bendraamžiais, santykių šeimoje sunkumus;
  • adaptacijos darželyje ar mokykloje sunkumus;
  • miego, valgymo sutrikimus;
  • dažnus fizinės sveikatos sutrikimus be aiškios priežasties (pilvo, galvos skausmai, pykinimas);
  • psichologinės krizės atveju ar patiriant ar traumuojančius emocinius išgyvenimus: tėvų skyrybos, netektys, ligos, gyvenamosios vietos ar ugdymo įstaigos pakeitimas, patirta prievarta;
  • mokymosi, dėmesio sukaupimo, atminties problemas, sunkumus, nenorą lankyti mokyklą;
  • uždarumą, atsiribojimą nuo socialinio gyvenimo;
  • mintis apie savižudybę, savęs žalojimą;
  • priklausomybę nuo kompiuterio, socialinių tinklų;
  • žalingų medžiagų vartojimą.
  • Tėvai ir mokytojai gali kreiptis į psichologę ne tik susidūrę su rimtais sunkumais, bet ir tiesiog norėdami pasitarti įvairiais klausimais, siekdami geriau suprasti vaiką, pagerinti santykius su juo, sužinoti, kaip reaguoti į vaiko elgesį tam tikrose situacijose, kaip konstruktyviai nustatyti leistino elgesio ribas ir įvairiais kitais klausimais.
  • Konsultacijos vyksta iš anksto suderinus laiką telefonu arba el.paštu.
  • Galimos konsultacijos telefonu ar per Zoom platformą.