Lapkričio 23-ioji – Lietuvos kariuomenė diena

Lapkričio 23 dieną Lietuvos kariuomenė minės 105-ąsias atkūrimo metines, kai 1918 m. buvo atkurtos ginkluotosios pajėgos, kurios jau po kelių mėnesių stojo į pirmuosius mūšius už šalies nepriklausomybę ir ją apgynė. Lietuvos kariuomenės kariai, minėdami šią garbingą datą, nutarė aplankyti visas šalies mokyklas ir supažindinti mokinius su Lietuvos kariuomenės istorija, pristatyti kario profesiją bei pasidalinti savo asmenine patirtimi.
Lapkričio 16 dieną Musninkų Alfonso Petrulio gimnazistai susitiko su Lietuvos kariuomenės Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės 805 kuopos savanoriais. Mokiniams kariai papasakojo apie Lietuvos kariuomenės sukūrimą ir nuopelnus ginant Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, supažindino su šiuolaikinės kariuomenės siekiais, veikla saugant ir ginant Lietuvos valstybę, papasakojo apie savo veiklą, demonstravo turimą ginkluotę ir ekipuotę. Buvo smalsu pasimatuoti karišką šalmą, išbandyti šarvinės liemenės svorį, susipažinti su ginklais, sužinoti jų galimybes.