Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių ugdymas

Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas devintokams: ne tik teorinės žinios, bet ir praktika.
Spalio 16-18 dienomis Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos I g klasės mokiniai dalyvavo Lietuvos šaulių sąjungos organizuotame projekte „Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas devintokams“. Mokymus ir praktinius užsiėmimus vedė Karaliaus Mindaugo šaulių 10 -osios rinktinės šauliai Mindaugas Korsakas ir Jonas Bogdanavičius.

Dvi dienas mokiniai mokėsi išgyvenimo įgūdžių ekstremaliose situacijose: ką turėti namuose ir ką susidėti į kuprinę, kai reikia evakuotis, ką reiškia įvairūs civilinės saugos signalai, kaip pasigaminti maisto gamtos sąlygomis, kaip suteikti pirmąją medicinos pagalbą ir daugelio kitų gyvenime reikalingų įgūdžių.
Trečiąją dieną organizavo žygį į Kernavę, praktiškai pritaikė įgytas žinias.
 
Mokiniams patiko, jog ši veikla vyko kitaip, nei įprasta per pamokas. Kursuose buvo dėstomos ne tik teorinės žinios, bet ir lavinami praktiniai įgūdžiai, kaip ištikus nelaimei pasirūpinti savimi, šalia esančiu žmogumi ir savo valstybe – Lietuva.