SUSITIKIMAS SU LIETUVOS ISTORIKU, POLITOLOGU, HUMANITARINIŲ MOKSLŲ DAKTARU ANTANU KULAKAUSKU

Vasario 6 dieną Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje įvyko susitikimas su Lietuvos istoriku, politologu, humanitarinių mokslų daktaru Antanu Kulakausku. Šį susitikimą padėjo organizuoti  istoriko anūkė, mūsų gimnazijos III g klasės mokinė Julija Daujotaitė. Istorikas su Ig ir IVg klasės mokiniais diskutavo  temomis: „Vasario 16 –oji  – Lietuvos valstybės atkūrimo diena“ ir „Lietuva ir Ukraina“. Jis glaustai, bet analitiškai iš istoriko ir politologo pozicijų papasakojo apie Lietuvos nepriklausomos valstybės kūrimą ir jos svarbiausias vertybes: laisvę ir demokratiją. Lietuvos valstybingumo įvykius susiejo su Ukrainos  žmonių kova už laisvę.    

Profesorius Antanas Kulakauskas gimnazijai padovanojo knygą „Pirmoji lietuviška alma mater: trumpa klasikinio universiteto Kaune istorija“. Knygoje  pasakojama Lietuvos (Vytauto Didžiojo) universiteto istorija nuo įkūrimo 1922 m. (prieš 100 metų). Istorikas knygoje simboliškai  užrašė „Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijai, anūkės Julijos Daujotaitės mokyklai, linkėdamas geros kloties“.