Pilietinė iniciatyva ,,Atminties kelias”

Rugsėjo 23 – ąją, Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną,  Musninkų Alfono Petrulio gimnazijos mokiniai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje ,,Atminties kelias”. Istorijos pamokose mokytoja Dana Narbutaitytė papasakojo  apie Musninkuose gyvenusią žydų bendruomenę ir jos tragišką likimą Antrojo pasaulinio karo metu. Mokiniai žiūrėjo LRT mediatekos  laidą “Zachor. Atsimink. Kelionė po Širvintas”.  I- III klasės gimnazistai su dailės  mokytoja Valentina Brazaitiene  rinko lauko akmenėlius, ant jų užrašė Musninkuose gyvenusių ir nužudytų žydų vardus. Šiuos akmenėlius, kaip atminties simbolį, gimnazistai padėjo prie paminklo holokausto aukoms atminti Pivonijos miške, Ukmergės rajone. Žuvusius pagerbė tylos minute, uždegė žvakutes, garsiai perskaitė  užrašytus žmonių vardus. Kartu dalyvavo klasių vadovės Eglė. Dikčienė, Snieguolė Urbonavičienė, Musninkų bibliotekininkė Janina Rolienė.

Daugiau nuotraukų gimnazijos facebook’o paskyroje.