Netradicinė nuotolinė tikybos pamoka

Vasario 10 d. 4-5 klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje  nuotolinėje tikybos pamokoje, kurią organizavo tikybos mokytoja Jūratė Mačiulienė. Netradicinės nuotolinės pamokos metu mokiniai sužinojo apie iliustruotą pasakojimą vaikams „Kronika. Slaptos knygos istorija“.

Minint Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos 50-ųjų metų jubiliejų LKB Kronikos fondas kartu su Caritas leidykla „Artuma“ išleido iliustruotą pasakojimą vaikams „Kronika. Slaptos knygos istorija“. Teksto autorė – s. Danguolė Gervytė, dailininkė – Jūratė Tamošiūnaitė – Karašauskienė.

Susitikimo metu knygos autorė papasakojo, kaip gimė idėja leisti knygą, kaip rinko medžiagą ir kaip, keliaudama po Lietuvą, ieškojo Kronikos slėptuvių, susitiko su gyvais istorijos liudytojais, sužinojo, kad net saldainių popierėliuose galima buvo paslėpti Kroniką ir taip ją išvežti iš okupuotos Lietuvos. Bet dar svarbiau, pasak autorės, kad, kurdama knygą, dar labiau pamilo Lietuvą, laisvę ir tiesą.

Susitikimo metu teksto autorė – s. Danguolė Gervytė pasiūlė mokiniams atlikti keletą užduočių. Mokiniai iš suplėšytų skiaučių sudėliojo Nijolės Sadūnaitės kalbą, kurią ji pasakė 1974 m., kai pirmą kartą buvo suimta už Kronikos leidybą ir teisiama KGB teisme. Vaikai išbandė slaptus metodus, kuriais buvo galima Kronikos lapus ar slaptus susirašinėjimus gabenti saldainių popieriukuose ir prožektoriuose.

Šis susitikimas tapo  puikiu įvadu į Vasario 16-osios  šventę.

Tikybos mokytoja Jūratė Mačiulienė