Kelionė į Vilniaus Katedros požemius

Penktadienio popietę prasidėjo 5 klasės kelionė į Vilnių. Vykome į Vilniaus Katedros požemius. Mes gan ilgai keliavome mokykliniu autobusu.

Atvažiavus mus pasitiko gidė ir nuvedė į požemius. Požemiuose pasiskirstėm į dvi grupes: berniukai ir mergaitės. Vos tik įėjom į požemius, mes pamatėm kapines. Paėję toliau gavom pirmą užduotį: reikėjo parašyti žodžius pagal tinkamas raides, virš tuščių langelių buvo surašyti taškiukai ir virš taškiukų buvo parašyti, kad koks taškiukas- tokia ir raidė. Už tai gavome tris taškus. Toliau gidė parodė ir papasakojo apie trijų palaidotų valdovų kapą: Aleksandro Jogailiečio, Barboros Radvilaitės ir Elžbietos Habsburgaitės. Po pasakojimo pradėjom antrą užduotį. Abiem komandom davė korteles, ant kurių buvo užrašytos užduotys. Už kiekvieną gerai atliktą užduotį gaudavome po tašką. Vėliau nuėjom į kitą vietą, kur papasakojo apie užtvindytą Vilnių ir čia jau buvo ketvirta užduotis: atspėti upę. Ir po ketvirtos užduoties nuėjome apžiūrėti valdovų karstų. Ekskursijos pabaigoje ėjome apžiūrėti varpinę, kurioje užsitrenkė durys ir kokias dvidešimt minučių laukėme, kol jas atidarys. Kai mus išleido važiavome atgal į mokykla.

Kelionė buvo įdomi. Joje sužinojau daug naujų dalykų apie Vilniaus Katedros požemius.

5 klasė mokinys Dovydas Paliulis