Edukacinis užsiėmimas „Pabėgimas iš IX forto”

Lapkričio 13 dieną Ia klasės mokiniai vyko į Kauno IX fortą, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Pabėgimas iš IX forto”. Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai susipažino su filmuose ir knygose įamžinta 64 kalinių – lavonų degintojų pabėgimo iš IX forto istorija, sužinojo apie Holokausto įvykius Antrojo pasaulinio karo metais bei ką reiškė IX forto kodinis pavadinimas „1005B“. Išsiaiškinę pabėgimo galimybes ir pasiruošimo detales mokiniai įsijautė į bėglių vaidmenį – patys išsiaiškino pabėgimo eigą, susidėliojo pabėgimo planą ir atkartojo 1943 metų gruodžio 25 d. pabėgimą iš IX forto. Užsiėmimo metu buvo gilinamos mokinių istorinės žinios, ugdomas kūrybiškumas, analitinis mąstymas. Pabėgimo planavimas ir įvykdymas grupelėmis ugdė dalyvių komandinio darbo įgūdžius.

Klasės vadovė   Inga Romanovskytė