Tarptautinis jaunimo mainų projektas „KUPOLĖ&КУПАЛA“

Rugsėjo pradžioje grupė gimnazijos mokinių vyks į Ukrainą, kur drauge su Jastrubiči miestelio bendrojo lavinimo mokyklos mokiniais ir mokytojais įgyvendins jaunimo mainų projektą „KUPOLĖ&КУПАЛA“. Šį gimnazijos projektą finansuoja Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų taryba.

Pagrindinis projekto tikslas – identifikuoti ir populiarinti jaunimo tarpe bendrą Ukrainos ir Lietuvos istorinį ir kultūrinį paveldą. Kadangi abiejų tautų bendras elementas yra Rasos šventės arba kitaip KUPOLĖS šventimas (ukrainietiškai КУПАЛA), šį pavadinimą pasirinkome kaip vienijantį simbolį, kuris atskleidžia abiejų kultūrų bendrystę.

Mainų metu dalyviai aplankys ukrainiečių ir lietuvių tautoms reikšmingas vietoves, sužinos apie istorines asmenybes, kurios turėjo įtakos abiejų valstybių kūrimuisi, susipažins su kultūros paveldu, kuris reikšmingas lietuvių ir ukrainiečių tautoms, diskutuos, žais, bendraus ir pabaigoje sukurs bendrą Lietuvos ir Ukrainos jaunimo svajonę.