Priešmokyklinukai „Vikingų kaime”

Gegužės 24 dieną priešmokyklinukai viešėjo Vikingų kaime ir dalyvavo edukacinėje programoje.

Štai ką apie Vikingų kaimą sako šeimininkai: „Mums, įpratusiems prie šiuolaikinio gyvenimo, net sunku įsivaizduoti, kad senobėje žmonės gyveno be elektros, vandentiekio, kanalizacijos ar įrenginių.. Kad vandenį nešėsi  iš šaltinių, namuose niekada neužgesdavo ugniakuras, o penkiametis berniukas jau buvo ruošiamas tapti kariu. Tiesa ta, kad mūsų protėviams tekdavo patiems apsirūpinti viskuo. Ne tik maistu, kurį užaugindavo, sumedžiodavo, sužvejodavo ar surinkdavo miške. Jie patys gaminosi įvairiausius įrankius, baldus, drabužius ar ginklus – viską, ko tik gali prireikti gyvenant kaime ar saugantis nuo priešų. Geriausia suprasti senobės pasaulį įmanoma tyrinėjant pačiam gyvąją istoriją autentiškoje aplinkoje, ragaujant senovinio maisto, gaminamo ant ugnies, ar matuojantis baltų kario „kailį” rungtyse.“