Europos jaunimo savaitė

Ketvirtadienį II g klasės gimnazistai Milgintė Jurkevičiūtė ir Kasparas Kasparavičius kartu su Širvintų rajono jaunimo reikalų koordinatore Simona ir gimnazijos socialine pedagoge Ieva dalyvavo Europos jaunimo savaitės uždarymo renginyje Vilniuje. Renginį organizavo Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra.

Renginio dalyviai, dirbdami grupelėmis, aptarė, kaip praėjo jaunimo susitikimai su vietos valdžios atstovais skirtingose savivaldybėse, kokie pasiekti rezultatai. Vyko diskusija, kurios metu jaunuoliai išsakė savo mintis, rūpesčius ir idėjas. Kalbėjo apie tai, ką norėtų keisti Lietuvoje, kokių pokyčių reikėtų švietimo sistemoje, į kokius visuomenės veikėjus norėtų lygiuotis. Jaunuoliai kalbėjo apie galimybės aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime, galimybę užimti pilietinę poziciją, inicijuoti pokyčius, dalyvauti skirtingose visuomeninėse organizacijose, politinių partijų, jaunimo padaliniuose.

                                                                                                               Ieva Vaitkeviča