Kaip šventėme Užgavėnes?

Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą, prisišaukti pavasarį.

Kovo 5 dieną Užgavėnes šventėme ir mes, Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos ikimokyklinukai , priešmokyklinukai bei pradinukai. Kaukės – vienas pagrindinių šventės  atributų. Šventės metu vaikai susipažino su Užgavėnių papročiais, kaukių įvairove, vėliau patys jas gamino. Pasipuošę vaikai gimnazijos kieme vijo žiemą iš kiemo, šoko, žaidė Užgavėnių žaidimus: „Ėjo žyds per miestą“, „Džiaugės senis po žiemos“, „Ožka“…  Sudegino šiaudinę Morę, stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą. Susirinkę į klases vaišinosi mamų ir mokytojų keptais Užgavėnių blynais.

Sočiai ir skaniai pavalgę sugužėjo į Kaziuko mugę, kuri vyko gimnazijoje. Vieni pardavinėjo savo gaminius: kepinius, drožinius, papuošalus, o kiti – pirko. Per pertraukas mugės šurmulyje sukosi visa gimnazijos bendruomenė.

Tik tradicinių švenčių metu, padedant pedagogams ir tėveliams, gimnazijos mokiniai susipažįsta su gimtojo krašto papročiais ir tradicijomis, mokosi jas švęsti.

                                                       Mokytojos Asta Jurkevičienė ir Eglė Dikčienė