Ugdymo karjerai diena Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje

Karjera – ilgas, daug laiko ir pastangų reikalaujantis procesas. Kada reiktų galvoti apie savo karjerą? Tiek ikimokyklinio amžiaus vaikams, tiek mokiniams, tiek darbo jau paragavusiems asmenims šis klausimas yra labai aktualus. Visi mes esame nepaprastai skirtingi. Skirtingas ir mūsų požiūris į karjeros kelią.

Būsimas profesijos pasirinkimas – vienas atsakingiausių žmogaus sprendimų, todėl, siekiant padėti mokiniams atrasti savo kelią, gimnazijoje jau ketvirtus metus organizuojama karjeros diena, kurios metu sudaromos sąlygos artimiau susipažinti su įvairiomis profesijomis, mokymosi įstaigomis ir jų programomis. Ugdymo karjerai koordinatorės mokytojos Jūratės Mačiulienės ir socialinės pedagogės Ievos Vaitkeviča iniciatyva kovo 5 d. įvykusios Karjeros dienos užsiėmimai buvo kruopščiai suplanuoti, kad kuo daugiau mokinių turėtų galimybę ne tik išklausyti lektorių paskaitų, bet ir susitikti su universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų atstovais, susipažinti su jų siūlomomis studijų kryptimis ir mokymosi perspektyvomis.

Pirmos pamokos metu pradinių klasių mokiniai piešė mėgiamas profesijas, o vyresnieji pildė savo karjeros planus. Antros pamokos metu vyko susitikimai su gausiu būriu svečių: studentų ir įvairių profesijų atstovų.

Gimnazistams ypač patiko bendrauti su Musninkų Alfonso Petrulio gimnaziją baigusiomis merginomis: Indre Puzinaite, kuri studijuoja Viešosios komunikacijos ir politikos mokslus Vytauto Didžiojo universitete, Emilija Kursaite – VU studente, Chemijos ir geomokslų fakultete studijuojančia chemiją, Enrika Gasanovaite, studijuojančia kūrybos komunikacijas, dirbančia M.P.3 muzikos agentūroje ir grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ vadybininke, Giedre Gaigalaite – VU Istorijos fakulteto studente. Buvusi gimnazijos mokinė Zita Turonok, baigusi Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre Apeigų ir švenčių organizavimo studijas, ne tik pasakojo apie savo karjeros kelią, bet ir padėjo pradinių klasių mokytojoms bei mokiniams smagiai išvaryti žiemą iš kiemo – švęsti Užgavėnių šventę. Savo mintimis apie karjeros kelią ir studijas Vilniaus Universitete su mokiniais pasidalino ir VU Filologijos fakulteto studentė Gabrielė Morozovaitė.

Susidomėjimo sulaukė IT specialistas ir ūkininkas Aurimas Inčiūra, kuris ne tik pasidalino savo žiniomis, bet ir leido apžiūrėti žemės ūkio techniką, kurios valdymui reikia įgyti nemažai žinių ir kompetencijų. Savo karjeros kelio vingrybėmis pasidalijo ir Augenijus Baravykas – verslininkas, PĮ ,,Baltoji savingė“ vadovas. Apie savo ir kitų sveikatos saugojimo svarbą, apie žalingų įpročių žalą ir įvairias slaugytojų darbo subtilybes mokiniams pasakojo bendrosios praktikos slaugytoja Alina Jastremskienė. 5-6 klasių mokinius su paslaptingu gėlių pasauliu supažindino floristė Audronė Radzevičienė. Jos padedami mokiniai sukūrė nuostabias pavasariškas kompozicijas.

Apie studijas Gedimino technikos universitete gimnazistams pasakojo ir universitete apsilankyti kvietė doc. dr. Arūnas Jaras ir vyriausioji specialistė Monika Bissekerskaja.

Kazimiero Simonavičiaus universiteto atstovai – edukacinių inovacijų centro vadovė Evelina Lipskaja ir rinkodaros projektų vadovas Rimvydas Vitėnas – kalbėdami apie asmens duomenų apsaugą socialiniuose tinkluose, sudėjo pliusus ir minusus socialinių tinklų populiarėjimo pasaulyje.

Ne tik gimnazistų, bet ir pradinukų dėmesį patraukė šokantis robotukas, su kuriuo supažindino Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos studentai bei šios mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Rimantas Jankūnas. Svečiai ne tik papasakojo apie studijas Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje, bet ir maloniai pakvietė mokinius, mokytojus, karjeros koordinatorę atvykti į vienuoliktą Studijų ir karjeros mugę Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje  ,,Aš einu ten, kur man įdomu – sėkmės keliu”. Rimantas Jankūnas pažadėjo, kad renginį vainikuos žinomos ir populiarios grupės ,,G&G Sindikatas“ koncertas.

Jaunimo darbo centro Širvintose vyr. specialistė Akvilė Adomavičiūtė mokiniams nurodė karjeros planavimo žingsnius, pristatė naujausią įsidarbinimo galimybių barometrą, sprendė profesijų pasirinkimo testą bei žaidė protmūšį apie esamas ir jau išnykusias įdomiausias profesijas.

Karjeros dieną vainikavo renginys ,,Kai užaugsiu būsiu…” Mokiniai pasidalino karjeros dienos įspūdžiais, o mokytojos Astos Jurkevičienės vadovaujami pradinių klasių mokiniai, naujai susikūrusi gimnazistų grupė ir mokytojų ansamblis visus sužavėjo smagiomis dainomis.

Nebuvo užmiršti gimnazijoje dirbantys įvairių profesijų atstovai: vairuotojai, tvarkytojos, virėjos, raštininkė ir buhalterė. Už nuoširdų darbą gimnazijoje mokiniai jiems padėkojo garsiais plojimais.

Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas, Palmira Kvietkauskienė padėkojo visiems svečiams už dalyvavimą Karjeros dienoje ir įteikė padėkos raštus.

Spindinčios mokinių akys, susidomėję žvilgsniai, šilta atmosfera parodė, kad Karjeros diena gimnazijoje buvo išties naudinga. Vieną yra pasiskaityti apie įvairias profesijas, visai kitą – gyvai pabendrauti su tais, kurie studijuoja norimoje mokslo įstaigoje ar jau dirba mėgiamą darbą.

                       Ugdymo karjerai koordinatorė – mokytoja Jūratė Mačiulienė

Nuotraukos Evelinos Piškiniatės, Danieliaus Tamašausko.

Daugiau nuotraukų gimnazijos facebook’e.