Interaktyvi edukacinė programa Valstybės pažinimo centre

Dar vienas atradimas IIIg klasės mokiniams – Prezidentūros pastatuose prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva sukurtas Valstybės pažinimo centras. Tai unikali, moderni, interaktyvi edukacinė erdvė, kurioje detaliai pristatoma, kaip veikia valstybė ir kaip demokratinės valstybės kūrime bei valdyme dalyvauja jos piliečiai. Pažintinės ekskursijos metu gimnazistai sužinojo Valstybės pažinimo centro kūrimo istoriją ir aplankė ekspozicijas: ,,Laisvė pažinti ir būti savimi’, ,,Laisvė spręsti ir veikti”, ,,Laisvė bendradarbiauti”, ,,Laisvė dalyvauti”, ,,Laisvė susitarti”. Lydimi gido, ekskursijos dalyviai susipažino su ekspozicijoje pateikiamais demokratinės valstybės veikimo principais, o, naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais, savarankiškai gilinosi į dominančias temas. Gimnazistai ilgiausiai užtruko tyrinėdami interaktyviai perteiktas Lietuvos prezidentų biografijas, jų pomėgius. Bendroje istorinės atminties ekspozicijoje mokiniai surado ir savo krašto istorijos detalių. Kiekviena ekspozicijos dalis kvietė tyrinėti, mąstyti ir veikti, buvo  įdomi ir lengvai suprantama.

 

                                                                       III g klasės vadovė Dana Narbutaitytė