Kalėdų sutiktuvės

Gruodžio 21 dieną Musninkų Alfonso Petrulio  gimnazija pasitiko artėjančias gražiausias metų šventes. Jau nuo ankstyvo ryto mokykloje grojo kalėdinė muzika ir koridoriais bėgiojo nykštukais persirengę dvyliktokai.

Per pirmą pamoką visi susirinko aktų salėje. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui palinkėjo gražių švenčių, o mokinių grupė padainavo dainą „Naujametinė“. Graži Snieguolė, vardu Neda, paprašė vaikų padainuoti, kad Kalėdų senelis, vardu Rokas, išgirstų dainą ir atskubėtų pas vaikus. Išgirdęs dar vieną dainą, atskubėjo Kalėdų senelis. Jis pakvietė Kalėdinių dirbtuvių vadovus ir paprašė juos prisistatyti. Kai vadovai prisistatė, Kalėdų senelio pagalbininkai – nykštukai palydėjo vaikus į dirbtuves.

Šiais metais gimnazijoje veikė 10 skirtingų dirbtuvėlių. Viena iš jų – sausainių kepimo. Jai vadovavo devintoko Lino ir vienuoliktoko Justo mama Janina Paulauskienė. Mamai padėjo istorijos mokytoja Dana Narbutaitytė. Šios dirbtuvėlės kepėjai iškepė sausainių kiekvienai klasei.

Pamokos vyko ir keramikos dirbtuvėlėse. Joms vadovavo Keramikos būrelio vadovė Ramunė Šimkienė, biologijos mokytoja Aušra Urbanavičienė ir chemijos mokytoja Daiva Lučiūnienė. Mokiniai lipdė mažyčius Kalėdų pasaulius.

Balto molio dirbtuvėlėms vadovavo II klasės gimnazistės Saulės mama Kristina Ranonienė ir mokytoja Aldona Vaitkūnienė. Mokiniai lipdė žvakides.

Vilnos vėlimo dirbtuvėlėms vadovavo Ramunė Aniukštienė, lietuvių kalbos mokytoja Eglė Dikčienė, matematikos mokytoja Dalia Damalakienė. Vaikai mokėsi velti. Nuvėlė įvairiausių veltinukų – žaisliukų.

Šilko tapybos dirbtuvėlėms vadovavo technologijų mokytoja Marija Mažulienė ir matematikos mokytoja Rasuolė Chmeliauskienė. Ant šilko vaikai piešė viską, ką tik norėjo.

Snaigių dirbtuvėlėms vadovavo vieno iš pradinukų mama Vaiva Dabužinskienė ir specialioji pedagogė Rasa Kazlauskienė. Vaikai išlankstė ir iškirpo snaiges, kuriomis galima papuošti mokyklą, namus.

Madų dirbtuvėlėms vadovavo anglų kalbos mokytoja Kristina Povilaitienė ir kūno kultūros mokytoja Daiva Balandienė. Dirbtuvėlėse mokiniai pasigamino karnavalinius kostiumus ir surengė madų pasirodymą.

Kalėdinio įvaizdžio dirbtuvėlėms vadovavo aštuntokės Austėjos mama Ieva Pumputienė ir IT mokytoja Kristina Gatelienė. Šiose dirbtuvėlėse mokiniai kūrėsi kalėdinį makiažą.

Vaško dirbtuvėlėms vadovavo antros klasės gimnazistės Gabijos mama Laima Girdžienė ir anglų kalbos mokytoja Vita Voverienė. Mokiniai lipdė vaško skulptūrėles ir gamino medaus meškučius.

Atvirukų gamybos dirbtuvėlėse, kurioms vadovavo penktoko mama Neringa Mockienė ir lietuvių kalbos mokytoja Snieguolė Urbanavičienė, mokiniai gamino kalėdinius atvirukus.

Kol visi plušėjo dirbtuvėlėse, pradinukai keliavo pasižiūrėti, ar graži Širvintų eglė, ar greitai Širvintų gatvėmis rieda Kalėdinis traukinukas.

Per ketvirtą pamoką visi vėl susirinko aktų salėje. Susirinkusius pasitiko Kalėdų senelis Rokas su Snieguole Neda. Kalėdų senelis pakvietė vieną iš savo nykštukių – septintos klasės mokinę Gretą, kad toji pašoktų linksmą nykštukių šokį. Pradinukai, grįžę iš Širvintų,  suskubo dainuoti dainą „Balta diena“. Šventėje pasirodė Madų dirbtuvėlėse dalyvavę kūrėjai.  Jaunieji dizaineriai įtikino Kalėdų senelį, kad Kalėdoms jau visi pasipuošę. Tuomet mokiniai, susibūrę į muzikos grupę, padainavo dainą „Sninga iš meilės“. Įsidrąsinę dirbtuvėlių atstovai išėjo į sceną ir trumpai pristatė, ką veikė, padedami tėvelių ir mokytojų. 8-9 klasės mokinių ansamblis padainavo dainą „Tarp Kalėdų ir Naujų“. Prisiminę, kad Kalėdų senelis labai daug keliauja ir pamiršta, kokioje šalyje jau yra buvęs, 6 klasės mokiniai padainavo dainą „Kalėdos Lietuvoj“. Tuomet atbėgo didelis vaikų būrys, kuris norėjo šokti. Snieguolė su Kalėdų seneliu pakvietė vaikus pašokti, pasilinksminti. Kalėdų senelis, pasidžiaugęs visais pasirodymais, kiekvienai klasei įteikė dovanų. Dainuodamos mokytojos palinkėjo visai mokyklos bendruomenei „Laimingų Naujųjų“.

Į gimnazijos mokinius kreipėsi ilgametis Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos direktorius Vladas Trakimavičius. Jo atsisveikinimo žodžiai sujaudino. Perduodamas gimnazijos raktą gimnazijos tarybos pirmininkui Aidui Kazlauskui, direktorius Vladas Trakimavičius prisiminė savo darbo metus. Gimnazijos tarybos pirmininkas Aidas Kazlauskas pažadėjo tęsti pradėtus darbus. Šventinės akimirkos, įamžintos bendroje gimnazijos  nuotraukoje,  liks šviesiu atminimu gimnazijos direktoriui ir jo vadovaujamai gimnazijai.

                 Kalėdų sutiktuvės Musninkų gimnazijoje buvo linksma šventė, kuri išlydėjo mokinius į atostogas.

                                                                                 Ugnė Dikaitė, 8 klasė

Nuotraukas galite rasti gimnazijos faceboo’e. Ačiū Evelinai ir Danieliui.