Gimnazistų išvyka į Vilnaius regiono Širvintų apylinkės teismą

2018 metais gruodžio mėnesį, minint Lietuvos teismų savarankiškumo atgavimo 100-metį, Širvintų apylinkės teisėjai pakvietė Musninkų Alfonso Petrulio II g klasės mokinius į susitikimą teismo rūmuose. Gimnazistai domėjosi teismų istorija, teismų sistema, jų kompetencija ir veikla, teisėjų skyrimo, karjeros ir  atsakomybės klausimais, jų veikla.

Teismo raštinės poskyrio vedėja Laimutė Dambrauskienė pristatė teismo rūmus: parodė teismo posėdžių sales, raštinę, areštinę, archyvus. Teisėjas Linas Zinkevičius gimnazistams papasakojo, kaip vyksta teismo posėdžiai, ką veikia teisėjai, kuo svarbus teisininko darbas. Moksleiviai klausinėjo apie tai, kaip teisėjas taiko įstatymus, kokios bylos sunkiausios, kurios įsimintiniausios.

Susitikimo organizatoriai padėjo suprasti teismo darbo svarbą, skatino gimnazistus domėtis teisininko profesija.

Istorijos ir pilietinio ugdymo mokytoja Dana Narbutaitytė

Nuotraukos Danieliaus Tamašausko ir mokytojos Danos