Pilietinė akcija „Konstitucija gyvai“

Spalio 22 dieną II g klasės mokiniai, vadovaujami istorijos mokytojos Danos Narbutaitytės, Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje organizavo pilietinę akciją „Konstitucija gyvai“. Akciją inicijavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Pilietinio ugdymo skyrius, siekdamas plėtoti mokinių, mokytojų ir vietos bendruomenių partnerystę bei skatinti mokinių dalyvavimą vietos bendruomenės gyvenime, formuojant pilietines vertybes ir nuostatas.

II klasės gimnazistai nagrinėjo Lietuvos Respublikos Konstituciją ir išsirinko straipsnius, kuriuose įtvirtintos svarbiausios piliečių teisės ir pareigos, valstybės pamatinės vertybės. Mokiniai, pasidaliję į grupeles, susitarė, kurių klasių mokiniams pristatys pasirinktą Konstitucijos straipsnį. Pristatymų buvo įdomių: gimnazistai su pradinukais nagrinėjo valstybės simbolius ir kartu kūrė Lietuvos vėliavą, su vyresnių klasių mokiniais diskutavo apie teisę išvykti ar parvykti į Lietuvą, kalbėjo apie mokslo svarbą.

Ir dalyviams, ir organizatoriams patiko gyvai „pamatyti“ savo valstybės Konstituciją. Labiausiai patenkinti organizatoriai, nes jų darbas buvo prasmingas.

                                                     Istorijos mokytoja Dana Narbutaitytė

Daugiau D.Tamašausko nuotraukų gimnazijos facebook’e.