Veiksmo diena Širvintų savivaldybėje

    Spalio 10 diena – savivaldos diena. Tą dieną Širvintų rajono savivaldybėje vyko veiksmo diena, kurios metu mokiniai kūrė įvairius projektus.

    Iš Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos išvykome anksti, aštuntą valandą.  Širvintų rajono savivaldybėje mus pasitiko tarybos narė ir nuvedė į salę, kurioje vyko pirmasis bendras susirinkimas. Po susirinkimo susipažinome su projekto koordinatoriais, kurie mums padėjo savo idėjas ir norus paversti realybe.

    Pirmoji mūsų mokyklos grupė, pavadinimu „Pasakų takelis“, pasiūlė idėją įrengti jaunimo erdvę Musninkuose, kadangi mokiniai po pamokų neturi ką veikti ir kur susirinkti. Mes ieškojome remėjų, patalpų. Musninkų kaimo bendruomenės ,,Spindulys“ pirmininkas Alvydas Rolis sutiko mums padėti įgyvendinant savo projektą. Nors mūsų projektas ir nelaimėjo, savo idėjos nepamiršome. Mes, musninkiečiai, stengsimės ją įgyvendinti.

    Antrosios mūsų gimnazijos grupės, pavadinimu „Velykiniai“ idėja – modernių orientacinių varžybų Širvintose ir Kernavėje organizavimas. Varžybų dalyviai turėtų naudotis programėle „Geocaching“. Šioje programėlėje yra rodomas tam tikros vietos, pavyzdžiui: Kernavės žemėlapis. Žemėlapyje pažymėti lobiai. Tie lobiai yra tikri. Varžybų dalyviai, ieškodami lobių, susipažintų su gimtuoju kraštu, lankytinais objektais.

   Širvintų Atžalyno komanda buvo pavadinimu „120 arklių“ . Jų idėja buvo autobusiukas, keičiantis dislokacijos vietą. Autobusiuko paskirtis – skatinti sveiką gyvenimo būdą. Kiekvieną mėnesį autobusiukas keistų savo stovėjimo vietą.

    Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazija pasivadino „Širvintų jėga“. Jų idėja -motyvacijos festivalis. Festivalio tikslas – padėti jaunimui atrasti tai, ko jie nori iš gyvenimo.  Į festivalį turėtų būti kviečiami garsūs Širvintų rajono žmonės, kurie savo pasakojimais motyvuotų jaunimą.

    Gelvonų mokyklos mokinių komanda siūlė egzotiškas sporto rūšis. Kadangi futbolas, krepšinis ir tinklinis yra pabodusios sporto šakos, jie pasiūlė futbolą po vandeniu.

    Laimėtojais tapo Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazistai. Antrą vietą užėmė abi mūsų gimnazijos komandos, trečią vietą – ,,Atžalyno“ progimnazijos mokiniai, o ketvirtąją – Gelvonų gimnazistai.

   Veiksmo dienos metu jaunimas ugdėsi kūrybiškumą, mokėsi kalbėti viešai, drąsiai išsakyti savo nuomonę, bendrauti ir bendradarbiauti ne tik su bendraamžiais, bet ir su įvairių įstaigų, bendruomenių atstovais.

Daugiau nuotraukų Širvintų savivaldybės merės  facebook’o paskyroje.

                                                                                                           Ugnė Dikaitė, 8 kl.